בחירת מפקח בניה

מי שמצא עצמו בתהליך בניית בית חדש, ודאי מכיר את המורכבות שבעניין ואת אנשי הצוות אשר צריך לשכור. מפקח בניה יסייע לכם לוודא כי הצוות המקצועי אכן עושה את עבודתו נאמנה, וכי הבניה מתבצעת בדרך הבטיחותית ביותר. תפקידו הוא לבצע ניהול הבניה בזמן אמת, ולוודא שהכול מתפקד כראוי. עליכם לשכור את אנשי המקצוע האיכותיים ביותר, אשר יסייעו לביצוע של כל התהליך המורכב הזה, ויובילו אותנו למטרה הסופית בדרך הטובה ביותר.

מומלץ לקחת ברצינות את נושא בחירת מפקח בניה ולבחור במפקח אשר קיבלנו עליו המלצות ממי שכבר ביצע תהליכי בניה בעבר. מדובר בבטיחות הבית שלכם, לכן אין מקום לתירוצים ולאמרות כגון: "לי זה לא יקרה". פיקוח בניה חייב להתבצע באופן שוטף לאורך כל מהלך העבודה, לפחות פעם פעמיים ביום. זאת על מנת לחיות את השטח ולפתור בעיות בזמן אמת.

למה בחירת מפקח בניה חשובה?

הבניה לא יכולה להתבצע ללא מפקח בניה. הוא אשר יעריך את הסיכונים הקיימים וידאג לבטיחות של העובדים, וכן בעלי המקצוע אשר מגיעים לבצע עבודה באופן זמני. ביצוע פיקוח בניה יקל על חייהם של כל מי שמעוניין להתחיל בבניה, אשר ידועה כסבוכה מאוד. המפקח יבצע ניהול בניה החל מתיאום קבלנים ואנשי מקצוע, ועד לשלב שיבוץ העובדים.

אחריות רבה יש למפקח בניה, והוא זה אשר סוגר את הפינות בכל ההליך. באחריותו לקבוע לוח זמנים לתחילת יום וסיומו, וכן מועד משוער לסיום העבודות. בחירת החומרים האיכותיים ביותר ואנשי מקצוע ברמה גבוהה הכרחית לשקט האישי של כל אחר, ועל המפקח להשיג את המחירים המשתלמים ביותר.

מתחילים לבנות חכם

תהליך הבניה מורכב מהרבה מאוד גורמים. תחילה יש למצוא את השטח המתאים, עליו יהיה ניתן לבנות בית פרטי או בניין רב קומות. לאחר מכן נדרשים אישורי בניה אשר ניתנים בטאבו, ורק לאחר מכן ניתן יהיה לבצע תכניות בניה מסודרות ולהביאן לאישור סופי. מיד לאחר קבלת האישור ניתן יהיה להתחיל בבניה, שסיומה ישתנה בהתאם לסוג המבנה שיבנה.

עלות מפקח בניה יכולה לנוע בין 40-60 אלף שקלים לפרויקט. במידה ונגדיר זמן עבודה לפרויקט, ממנו לא ניתן יהיה לחרוג נוכל להוזיל את עלות העסקה זו. במקרה זה למפקח יש אינטרס לסיים את הבנייה בזמן, כי הזמן אותו הגדרתם מתוקצב בעלות, ואם יחרוג פשוט לא יזכה בתשלום. כך נוכל לזכות בשתי יתרונות עיקריים: הבניה תושלם במן ונשלם עלות נמוכה יותר. בחירת מפקח בניה וניהול נכון הוא תנאי הכרחי בקיום של כל הליך בניה שהוא.


עומרי גור

מפקח בניה, קבלן רשום

omri.gurpro@gmail.com
054-2545259

עוסק בתחום פיקוח הבניה וניהול הפרויקטים כ-20 שנה , ניהול ופיקוח בניה על דירות ובתי יוקרה באזור המרכז והשרון.
קרא עוד

גל מאור

מפקח בניה, הנדסאי בניין

galmgurpro@gmail.com
054-2545258

עוסק בתחום כ- 7 שנים בתחום הפיקוח והניהול, אחריות על ביצוע ותיאום בין קבלנים באתרים.
קרא עוד

צרו קשר