בקרה תקציבית

לצפייה בדוגמא של טופס הגדרת תקציב לחצו כאן

בניית בניין מגורים או משרדים מהווה הוצאה כספית משמעותית, במיוחד במצבו של שוק הדיור והנדל"ן בארץ ובימים אלו. למעשה, בזמן בנייתו של הבניין אין שום דרך לדעת האם הבנייה איכותית – כי רוב האנשים לא מבינים כהוא זה בבניה או בתהליך נכון של תכנון.

עובדה קטנה - טעויות או ליקויים בבנייה יכולים להיות יקרים מאוד ולגרום לתאריך שבו ניתן להיכנס לדירה להתרחק עוד ועוד. כאן נכנס מפקח בניה, אשר יכול להעביר בקרה על תהליך הבניה, למנוע ליקויים ועקב כך הוא יוכל גם להעביר בקרה תקציבית על הפרויקט. בקרה זו תהפוך את הבניין לבטוח יותר, ותמנע ממנו להיות בור ללא תחתית מבחינת ההוצאות הכספיות שנדרשות לבניה.

ניהול בניה – מה זה כולל?

כמו שיש מנהל לבית ספר או מנהל לבית חולים, כך גם כאשר בונים בניין - צריך מנהל בניה. ניהול בניה כולל פיקוח על כלל הגורמים שהאחראיים על בניית הבניין. ניהול זה מתבצע בדרך כלל על ידי מהנדס בניין.

חשוב שיהיה מנהל בנייה לכל פרויקט בנייה, כי למפקח זה יש מבט על כל תהליך הבנייה ועל כל המרכיבים השונים של הבניה - מהעובדים ועד החומרים. לכן, מנהל הבנייה יכול להעביר ביקורת בזמן אמת ולמנוע ליקויים, טעויות או הוצאות מיותרות של כספים.

פיקוח בניה – יתרונות

לפיקוח בניה יש הרבה מאוד יתרונות:

 

  1. פיקוח בניה יכול לחסוך הרבה מאוד כסף, כאשר הבניין נמצא תחת פיקוח צוות הבנייה יודע שהוא לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו. הצוות יודע ומודע לכך שהוא נמצא תחת ביקורת ותחת עינו הפקוחה של המפקח.
  2. למעשה מפקח הבניה צריך לאשר כל הוצאה חריגה על הבניין או על דירה מסוימת.
  3. המפקח יכול גם לומר בזמן אמת לצוות הבניה מה הם עושים לא נכון בתהליך הבניה – הרי זהו תהליך פיקוח ובקרה.

 

לכן, כל בניה של כל בניין מהווה תהליך מורכב מאוד ורווי בפרטים שונים. כאשר יש מהנדס בניין אשר מפקח על הבניה של כל הבניין בכללותו הבנייה מתקדמת בקצב טוב יותר ואחיד יותר, בלי טעויות מיותרות.

יש הרבה דברים שיכולים להשתבש בבניה של בניין: הרצפה יכולה להיות עקומה, יכולה להיווצר רטיבות בקירות, תשתית הצנרת והאינסטלציה יכולה להיות עם ליקויים וגם החשמל בבניין יכול להיות לא בטיחותי. בשביל שהבניין יהיה ראוי למגורים כדאי ושלא יגורו בו בזמן שיש בו ליקויים – כדאי לפנות למהנדס בניין שיפקח על כל תהליכי הבניה כך שהם יהיו תקינים.


עומרי גור

מפקח בניה, קבלן רשום

omri.gurpro@gmail.com
054-2545259

עוסק בתחום פיקוח הבניה וניהול הפרויקטים כ-20 שנה , ניהול ופיקוח בניה על דירות ובתי יוקרה באזור המרכז והשרון.
קרא עוד

גל מאור

מפקח בניה, הנדסאי בניין

galmgurpro@gmail.com
054-2545258

עוסק בתחום כ- 7 שנים בתחום הפיקוח והניהול, אחריות על ביצוע ותיאום בין קבלנים באתרים.
קרא עוד

צרו קשר