חסכון כספי

חסכון כספי – על ידי פיקוח בניה

בניית בניין מגורים מהווה פרויקט מאתגר מאוד, וכאשר בונים בניין צריך לשים לב להרבה מאוד פרטים ותקנות בטיחות. בנייה לא נכונה או טעויות בתהליך של הבנייה יכולה להיות מאוד יקרה, כך שאם יש דרך להגיע לחסכון כספי – כדאי מאוד לעשות בה שימוש.

פיקוח בניה על ידי מפקח כמו מהנדס בניין מומחה יכול לחסוך הרבה כסף בתהליך הבניה וגם להבטיח את הביטחון של הבניין. ביטחון וחיסכון אלו חשובים מאוד למען איכות הבנייה של הבניין והכנתו למגורים. הפיקוח יכול לחסוך הרבה מאוד עבודה מיותרת וטעויות שאחר כך יכולות לעלות הרבה מאוד כסף.

מפקח בניה – איך הוא יכול להביא לחיסכון כספי בתהליך הבניה?

מפקח בניה הוא בדרך כלל מהנדס בניין מוסמך עם ניסיון עשיר בבניה של מבנים ובתכנונם. הניסיון הרב של מפקח הבניה יכול לאפשר להגיע לחיסכון רב במהלך תהליך הבניה. קחו למשל מקרה בו בניה לא נכונה או ליקויים בבניה מובילים לבעיות רטיבות, בעיות בצנרת או בעיות בתשתית החשמל בבניין. ליקוי בניה אלו או טעויות יכולים לעלות ביוקר רב, כי תיקון שלהם הוא מאוד יקר והוא גם לוקח הרבה מאוד זמן ולעיתים מכפיל את זמן הבניה של הבניין.

כאשר מקפידים על תהליך בניה נכון טעויות אלו נמנעות. מניעת ליקוי בניה יכולה לקצר את משך הזמן שבו בונים את הבניין. בניין שאין בו ליקויים הוא גם בניין בטוח יותר וגם בניין שיהיה קל יותר לקבל עבורו אישורים מהמדינה (לאכלוס ושימוש בו וגם אישור ממכבי אש וחברת חשמל).

ניהול בניה – למה אסור לוותר על מפקח בניה?

ניהול בניה הוא תהליך אשר נמשך לעיתים מספר שנים – כאורך הזמן שלוקח לבנות את הבניין או את המבנה. ככלל, כדאי בכל תהליך בניה לא לוותר על מפקח בניה. מפקח מנוסה יוכל לחסוך הרבה מאוד זמן וכסף בבניה של הבניין.

כאשר בונים בניין כל טעות יכולה להוביל להרבה טעויות נוספות ולעבודה כפולה, אשר עולה יותר כסף ומבזבזת הרבה מאוד זמן. פיקוח על הבניה של הבניין יכולה להפוך את ההמתנה של הדיירים עד הכניסה לבניין מוכן ליותר קצרה. אחד היתרונות של שכירתו של איש מקצוע אשר יפקח על הבניה הוא שהוא יכול לדעת בזמן אמת מה הבעיות בבניה. המפקח ידע להציע הצעות לתיקון הליקויים -משימוש בחומרים שונים ועד בניה בצורה שונה או צורת עבודה שונה בשטח.


עומרי גור

מפקח בניה, קבלן רשום

omri.gurpro@gmail.com
054-2545259

עוסק בתחום פיקוח הבניה וניהול הפרויקטים כ-20 שנה , ניהול ופיקוח בניה על דירות ובתי יוקרה באזור המרכז והשרון.
קרא עוד

גל מאור

מפקח בניה, הנדסאי בניין

galmgurpro@gmail.com
054-2545258

עוסק בתחום כ- 7 שנים בתחום הפיקוח והניהול, אחריות על ביצוע ותיאום בין קבלנים באתרים.
קרא עוד

צרו קשר