מניעת ליקויים

מניעת ליקויים בבניה על ידי מפקח בניה

בניה של בניין חדש היא תמיד תהליך מרגש מאוד עבור צוות הבנייה ועבור הדיירים. בשביל שהמעבר לבניין החדש יעבור בצורה חלקה ויהיה נטול בעיות יש להקפיד במהלך הבנייה שלא יהיו ליקויים. ליקוי בניה יכולים לפגוע ביסודות של הבניין, בעמידות שלו מול רטיבות, בבידוד של הקירות, באיכות הצנרת (שיכולה להיות מצופת) ובבטיחות של חיבורי החשמל של הדירות.

מניעת ליקויים בבניה חשובה במיוחד, מאחר וליקויים בבניה יכולים לפעמים לעלות בחיי אדם במקרה הגרוע ביותר, ובהרבה כספים ועוגמת נפש רבה במקרים הפחות חמורים. מפקח בניה, אשר הוא מהנדס בניין בהכשרתו, יוכל לפקח על תהליכי הבניה ולהבטיח שאין בהם ליקויים.

למה חשוב שיהיה אחראי על כל פרויקט בניה?

ניהול בניה יכול לעשות סדר בכל אתר בניה, ולהפוך אותו למקום בטוח יותר. ככלל, בכל פרויקט בניה גדול כקטן חשוב שיהיה אדם שיהיה אחראי על בטיחות ואיכות הפרויקט בכללותו. מפקח הבניה יכול לדעת בזמן אמת על ליקויים אשר נעשים על ידי הצוות, והוא יוכל לתקן אותם בצורה מהירה ללא שום דחיות.

בדרך כלל היזם או הדיירים בבניין שוכרים מפקח בניה חיצוני, אשר יהיה אחראי על פיקוח הבניה ויעביר ביקורת מקצועית על איכות העבודה של הצוות של הקבלן. מפקח הבניה יכול להפוך את הבניין שלנו לבניין שבטוח ונעים יותר לגור בו, מבלי לחשוש שיש בו בעיות או ליקוי בטיחות קטנים או חמורים.

פיקוח בניה – למען הבטיחות של הבניין

פיקוח בניה הוא למען הבטיחות האישית של הדיירים בבניין. כאשר מפקחים בצורה מסודרת על תהליכי הבניה, אז באופן טבעי הבניה מתנהלת בצורה מקצועית יותר ובטוחה יותר לפי כל התקנים. פיקוח טוב יכול למנוע מדיירי הבניין העתידיים להוציא הרבה מאוד כסף לאחר הכניסה לדירה, ולמנוע תיקונים מורכבים כמו רטיבות או בעיות עם החשמל.

ישנן אינספור בעיות שיכולות לקרות בזמן בניה, ובשביל למנוע את הבעיות הללו צריך להשקיע הרבה מאוד מחשבה וגם זמן – וללא ספק מיומנות רבה. איש מקצוע כמו מהנדס בניין הוא האיש המתאים ביותר להעביר ביקורת על קצב הבנייה של הבניין, וגם על תהליך הבנייה עצמו. פיקוח זה יהפוך את העבודה באתר הבניה ליעילה יותר, וכאשר בונים בניין - זמן שווה כסף. ככל שתהליך הבניה יהיה יותר תיקני ויעמוד בלוחות הזמנים ובתו האיכות והבטיחות הנדרשים, כך הבניה תסתיים מהר יותר ותהיה בהכרח גם זולה יותר.


עומרי גור

מפקח בניה, קבלן רשום

omri.gurpro@gmail.com
054-2545259

עוסק בתחום פיקוח הבניה וניהול הפרויקטים כ-20 שנה , ניהול ופיקוח בניה על דירות ובתי יוקרה באזור המרכז והשרון.
קרא עוד

גל מאור

מפקח בניה, הנדסאי בניין

galmgurpro@gmail.com
054-2545258

עוסק בתחום כ- 7 שנים בתחום הפיקוח והניהול, אחריות על ביצוע ותיאום בין קבלנים באתרים.
קרא עוד

צרו קשר