ניהול נכון

ניהול נכון על ידי פיקוח בניה

ניהול אתר בניה מהווה משימה שיש לקחת אותה ברצינות רבה, מאחר וכאשר בונים באתר בניה בניין רב קומות יש לקחת בחשבון ולשים לב להרבה מאוד פרטים שונים. שילוב כל פרטי הבניה יחד לכדי בניין יציב ובטוח, מצריך יכולת תיאום וראייה רחבה של כל הגורמים.

ניהול נכון של אתר הבניה הוא דבר הכרחי לשם בטיחות הבניין ואיכות הבניה שלו, וניתן להגיע לניהול מטיב לכל אתר בניה בעזרת פיקוח בניה מקצועי, אשר ילווה אתכם לאורך הדרך. לעיתים, פיקוח הבניה יכול להיות של בידי חברה חיצונית או יועץ חיצוני, ולעיתים הוא יכול להיות מתוך שורות החברה שאחראית על בניית המבנה. מה עדיף?

מהו תפקידו של מפקח בניה?

תהליך הפיקוח על הבניה מופקד בידיו של מפקח בניה. תפקידו של מפקח הבניה הוא לפקח על עובדי הבנייה השונים. מפקח הבניה הוא ברוב המקרים קבלן מנוסה או מהנדס בניין מוסמך. ההכשרה המקצועית של המפקח וניסיון רב השנים שלו מאפשרים לו לפקח על כל עבודות הבניה השונות.

בכל בנייה של בניין יש מספר גדול של עובדים הכוללים חשמלאים, בנאים, צבעים, אינסטלטורים וגם מומחים לבניה בעץ ובמתכת. תפקידו של המפקח הוא לאתר ליקויים בתהליך הבניה, בין כל המקצועות והעבודות השונים, ולהתריע אליהם ואף למנוע אותם. המפקח הוא למעשה "המבוגר האחראי" בשטח, אשר ממונה על בטיחות הבניה והשקיפות של צוות הבניה.

ניהול בניה נכון – כיצד זה מתבצע?

ניהול בניה נכון מתבצע על ידי כך שיש היררכיה ברורה בשטח של אתר הבניה. מפקח הבניה עומד בראש היררכיה זו, והוא מי שאחראי על סידור העבודה וחלוקת המשימות לעובדים השונים.

למעשה מפקח הבניה לא משתתף בבנייה עצמה, אלא רק מפקח ומבקר את האיכות שלה. המפקח מבקר מדי יום או מדי תקופה באתר הבניה ובודק את איכות העבודה מבחינת החומרים, הבטיחות וגם את קצב ההתקדמות של העבודה. באמצעות הפיקוח, ניתן להבטיח את כך שהעבודה תתקדם במסלול שיועד לה. הפיקוח אמור להבטיח את כך שצוות הבנייה יעמוד בלוח הזמנים שסוכם עם היזמים או עם הדיירים בבניין.

הפיקוח נועד גם להבטיח שלא תהיה חריגה בהוצאות על הבניה, מאחר ולעיתים כאשר בונים בניין יכולות להיות הרבה הוצאות לא צפויות – למשל, בשל פגעי מזג האוויר או בשל טעויות אנוש. מפקח הבניה הוא איש אמונם של היזמים ושל הדיירים בבניין, והתפקיד שלו כולל, בין השאר, פיקוח על ההוצאות של תהליך הבניה במשך כל חודשי הבניה של הפרויקט.


עומרי גור

מפקח בניה, קבלן רשום

omri.gurpro@gmail.com
054-2545259

עוסק בתחום פיקוח הבניה וניהול הפרויקטים כ-20 שנה , ניהול ופיקוח בניה על דירות ובתי יוקרה באזור המרכז והשרון.
קרא עוד

גל מאור

מפקח בניה, הנדסאי בניין

galmgurpro@gmail.com
054-2545258

עוסק בתחום כ- 7 שנים בתחום הפיקוח והניהול, אחריות על ביצוע ותיאום בין קבלנים באתרים.
קרא עוד

צרו קשר